ad
Miejsce na twoją reklamę

Podobne artykuły

Redakcja radzymin24.info nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Dodając komentarz zgadzasz się z warunkami regulaminu

13 Comments

 1. Tosiek

  Te wasze mędzenie na to co zrobł i czego nie zrobił burmistrz Radzymina jest już nudne. Wymyślcie coś lepszego. Aaa, i lepiej popracujcie nad ortografią !!! :))))))))))))))))

  Odpowiedz
  1. Radzyminiak

   O ile pamiętam to zwyczaj krytykowania poczynań burmistrza na forach internetowych został wprowadzony i gorliwie kultywowany przez wiele lat przez tych, którzy obecnie zasiadają na placu Kościuszki, i tych, którzy czerpią profity z tej zmiany. Że przypomnę Forum Radzymin na gazecie, forum Radzymina na FB, nawet komentarze na tej stronie. Więc, w czym problem ? Czas dokonać oceny działań obecnych władz w kontekście ich wieloletniej krytyki tych uroczystości. To nie jest debiutancki rok. Ja bym oczekiwał progresu, nie zaś regresu, nie indolencji, a nawet działań mogących być postrzegane jako ośmieszanie tych uroczystości.

   Odpowiedz
 2. Miejscowy

  Fajnie jak by również zamieszczono relacje z bankietu. A tak na poważnie to przemówienie słabe organizacja też więc czym się chwalić. Czołgiem w parku który poniszczył chodnik?

  Odpowiedz
 3. Dominika Krzyżanowska-Kidała

  Fotorelacja z obchodów ukazała się na stronie gminy Radzymin w dn. 21.08.2017: http://www.radzymin.pl/asp/pl_start.asp?ref=1&typ=13&menu=3&schemat=0&dzialy=3&akcja=artykul&artykul=3655 oraz we wpisie na profilu gminy na Facebooku w dn. 22.08: https://www.facebook.com/GRadzymin/posts/1718070524892100.
  Zapowiedzi i relacje z obchodów opublikowały media, zarówno lokalne, jak również TVP3 i Radio dla Ciebie, przykłady:
  Kurier Mazowiecki z Radzymina 15.08 godz. 18:00: https://warszawa.tvp.pl/33609121/15082017
  Radio dla Ciebie
  http://www.rdc.pl/informacje/uroczystosci-upamietniajace-bohaterow-bitwy-warszawskiej-w-ossowie-i-radzyminie-posluchaj/
  Szczegółowa relacja w mediach gminnych jest w przygotowaniu.

  Odpowiedz
  1. Mieszkaniec

   Wczytując link strony http://www.radzymin.pl pojawia się data 30.08.2017 Korzystając z uczestnictwa w dyskusji pracownika UMIG mam pytanie czy oficjalne uroczystości muszą tyle trwać? Bardzo bym chciał uczestniczyć wraz z rodziną w Apelu Poległych, ale czekać tyle czasu z dziećmi aż wszyscy politycy przemówią jest nie możliwe . Czy jest nadzieja, że ten festiwal przemówień się skończy? Dlaczego Burmistrz nie kontynuuje imprezy wprowadzonej przez swojego poprzednika jaką jest inscenizacja bitwy? Rocznica Bitwy Warszawskiej to radosne święto, ale uważam, że koncerty muzyki rozrywkowej a już na pewno kabaret powinny być przeniesione na Dni Radzymina. Koncert na 15 sierpnia powinien być o charakterze patriotycznym. Jest wiele zespołów nawet nowych, które tworzą tego typu muzykę.

   Odpowiedz
 4. Radzyminiak

  Wyraźnie zabrakło wizji naszym władzom. Zamiast niej zrobiono kabaret, a Osów dostał muzeum.

  Odpowiedz
  1. Miejscowy

   U nas zamiast Bitwy Warszawskiej celebrowana była Karta Mieszkańca. Nie mogę zrozumieć jej fenomenu. Zabiera się ludziom przymusowo podatki, tworzy się system informatyczny i cały referat do wdrożenia karty (za nasze pieniądze) a następnie wmawia się, że Gmina daje mieszkańcom zniżki.

   Odpowiedz
   1. mika

    Jaki referat został powołany w związku z wdrożeniem karty?
    A ten przymus płacenia podatku to wymysł Burmistrza Radzymina? Nigdzie indziej nie ma przymusu płacenia podatków? Ludzie, ogarnijcie się. Przecież takie głupoty pisać to zwykły obciach.

    Odpowiedz
    1. Mieszkaniec

     Referat promocji. Przymusowe podatki to nie wymysł Burmistrza, ale On przedkłada Radzie proponowane stawki. Zamiast utrzymywać w.w. referat i ponosić koszty związane z wydawaniem karty oraz dopłatami wynikającymi z zniżek wolałbym aby w końcu zaczęto pogłębiać rowy.

     Odpowiedz
     1. Mika

      Primo: referat promocji nie powstał teraz, z okazji karty, tylko chyba jakos zaraz na początku kadencji nowego burmistrza i zajmuje się promowaniem wszystkich gminnych inicjatyw, a nie tylko kartą.
      Kartą zajmuje sie zupelnie inny referat, też nie powstały niedawno, a raczej od dawna zajmujący się sprawami społecznymi, ngo-sami itp. i tam też ostatnio nie wzrosło zatrudnienie. Pytam więc jaki “cały referat” powstał do wdrożenia karty?
      Secundo: od kiedy to Burmistrz przedkłada radzie propozycje stawek podatku pit? Bo przecież o to Burmistrz walczy – o kasę z pitów płaconych do Radzymina, a nie do Warszawy, Grajewa, czy Zambrowa.

     2. Radzyminiak

      Burmistrz ma wpływ na wysokość podatku od nieruchomości.
      Proponuję porównać zatrudnienie, kiedy sprawami komunikacji i organizacjami pozarządowymi zajmowała się jedna osoba.
      Chora jest sytuacja w której gminy wydają pieniądze, aby zachęcić podatników do przestrzegania prawa. Każdy ma obowiązek rozliczyć się z organem podatkowym właściwym miejscowo ze względu na miejsce zamieszkania. Sami rozliczamy się w Grajewie lub innym miejscu powodując, że gminy typu Radzymin wydają pieniądze na karty i inne zachęty. skutkiem tego jest marnowanie pieniędzy na tzw konkurencję podatkową a nie na inwestycje.

 5. Dowgird

  To była szansa dla miasta to muzeum. W tym roku z obchodów bitwy zwycięskiej uczyniono klęskę.

  Odpowiedz
 6. Obserwator

  “Pajdokracja – W polityce – forma rządów, w której władzę sprawują osoby nieletnie, niedojrzałe, niedoświadczone, w oryginalnym znaczeniu – dzieci.”, źródło Wikipedia

  Odpowiedz

Odpowiedz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

(c) INFOMEDIA24 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zawartości serwisu lub jej części bez pisemnej zgody właścicieli serwisu jest zabronione.