ad
Miejsce na twoją reklamę

Podobne artykuły

Redakcja radzymin24.info nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Dodając komentarz zgadzasz się z warunkami regulaminu

14 Comments

 1. RealNative

  Nie wiem, co miał Mirek do tej bitwy, ale zapewne dużo. Musiał walczyć co najmniej w 1szym szeregu lub kierować bitwą. “Rozgromiliśmy bolszewicką hołotę”. Skąd takie poniżanie przeciwnika. Niepotrzebne słowa. Pewnie dlatego takie ostre sformułowania, że po tym, jak za obecnego włodarza postanowiono o lokalizacji muzeum w Osowie, to w kontekście bitwy Warszawskiej Radzymin będzie marginalizowany. Pamięta Pan, jak to deklarował Pan, że za poprzedniego burmistrza wyjeżdża Pan z Radzymina, bo nic te uroczystości nie mają wspólnego z upamiętnieniem historii? A co mają Pańskie? Coś mi się wydaje, że jeszcze mniej. Panie burmistrzu, niech się Pan nie boi, Mariolka i jej kabaret murem za Panem stoi …. ale rodowitych radzyminików coraz mniej. Bo co Pan zrobił żeby to muzeum było w Radzyminie ?

  Odpowiedz
  1. kapral wichura

   Mareczku ja rozumiem, że znowu musiałeś się wysrać na Radzymin (zamiast na swoje rodzinne Marki) – ale wara ci od naszych uroczystości i naszych zasłużonych mieszkańców (Mirkowi butów nie godzien jesteś czyścić)!!!!!!

   Odpowiedz
   1. RealNative

    Nie wiem co, prymitywny człowieku, mi insynujesz, ale jesteś w błędzie. Nic dziwnego, że nie potrafisz pojąć, o czym piszę. Wyobraź sobie, że są mieszkańcy Radzymina, którzy nie są pod wpływem Ośrodka Propagandy i Kultury z placu Kościuszki.

    Odpowiedz
    1. RealNative

     Zamiast przerzucać temat rozmowy na Mareczki, Mireczki, czy inne te wasze układzikowe mordeczki, którymi wy żyjecie, a mieszkańcy tego grodu już nie, proszę odpowiedz mi: co ma kabaret, znany z tego, że zarośnięty facet przebiera się za babę i skacze po scenie, do zwycięskiej Bitwy Warszawskiej i walki z bolszewizmem i kształtowania postawy patriotycznej? Jak mamy to rozumieć ? No chyba gejowskich oddziałów tam nie było …

     Odpowiedz
     1. 88djug45q0

      Anonimowość w internecie to fikcja, panie RAFALE…

 2. Radzyminiak

  Nawet nie zostały posadzone kwiatki na mogiłach….

  Odpowiedz
 3. RealNative

  88djug45q0: Widzę, że na temat nic nie potrafisz napisać. Za to, jak nie Mareczek, to Rałał. Chociaż, lepiej już Rafał niż Rafalala (taki przebrany chłop za babę). Daremne twoje próby, bo znowu kulą w płot. Co do anonimowości, przedstawiciel samorządu nazywający obywateli obcego Państwa “hołotą” anonimowy nie jest. Prawnym kontynuatorem Związku Radzieckiego jest Federacja Rosyjska. Ambasada Federacji Rosyjskiej potrafi się skutecznie upominać o szacunek dla swoich obywateli. Na początku trzeba być czeladnikiem, poźniej rzemieślnikiem, a dopiero na końcu mistrzem. I jak czeladnik obejmuje funkcję mistrza, to wcale nie znaczy, że jest na swoim miejscu.

  Odpowiedz
  1. Też Tutejszy

   R-Native – gratuluję ciasnoty umysłu. Na szczęście nie wszyscy natywni ją podzielają 🙂
   A za takich mistrzów jak rządzili Radzyminem do tej pory DZIĘKUJEMY. Wolimy czeladnika, który się stara, żeby w gminie Radzymin żyło się lepiej przez 364 dni w roku, nawet jeśli obchody 15 sierpnia całkiem zawali. A nie zawala, przynajmniej można na rynek wyjść z rodziną, pijanych tylu nie ma.

   Odpowiedz
   1. Radzyminiak

    Nie wszyscy także podzielają twoje zdanie, więc mów za siebie. Te obchody nie mają wiele mają wspólnego z tym, co mają upamiętniać. Co do tych starań : zabrakło ich oraz doświadczenia i szkoła podczas kluczowego remontu została zalana, a na ścianach pojawił się grzyb. Stąd koszty remontu i opóźnienia. Nie słyszałem żeby te koszty były pokryte z prywatnych kieszeni zarządzających, więc rodzi to wymierne konsekwencje finansowe dla wszystkich mieszkańców, wpływa na koszty zadłużenia, obecne i przyszłe podatki od nieruchomości, opłaty za wodę i kanalizację, koszty wywozu śmieci. Żeby osiągnąć “ciasnotę umysłu”, to jeszcze trzeba mieć co ścieśniać,więc dziękuję za potwierdzenie, że pustki tam nie ma. Od zarządzających wymagam rozwagi, a nie odwagi. Co do tego odwoływania do poprzednika, zamienił stryjek siekierkę na kijek. Co zaś do poprzedniego burmistrza, to wcale nie był taki straszny jak go malujesz. Po prostu paru nieuczciwych hultajów dla prywatnych korzyści domalowało mu gębę, następnie nałożyło cenzurę prewencyjną, bo najbardziej się boją, że ktoś im zrobi tak samo. Zadłużenie przecież rośnie, bloki powstają, korki się zwiększają.

    Odpowiedz
    1. r...

     … a muzeum Bitwy Warszawskiej będzie w Osowie, nie w Radzyminie. Więc w kontekście tego wątku rzeczywiście nie ma się czym chwalić. Jakoś nie zauważyłem intensywnych starań żeby to zmienić. Młode pokolenie, ten fakt to lokalna porażka pokoleniowa.

     Odpowiedz
    2. Radzyminiak

     Mimo,że nie jest skierowane personalnie do nikogo, to sformułowanie “nieuczciwych hultajów” jest tutaj niestosowne i odnosi się do mojego prywatnego poczucia uczciwości i etyki. Powinienem napisać raczej “grupa osób”. Szybko się zatem poprawiam w tym wpisie, bo nie ma tutaj możliwości edycji tego wyżej. Chodzi mi o grupę osób, która przez ostatnie lata krytykowała poprzednie władze za rosnące zadłużenie, rosnące bloki, tłok, szkoły na kilka zmian, wykupowanie działek przez gminę od mieszkańców.

     Odpowiedz
 4. Mariolka

  Zamiast Zenka czy Weekendu teraz mamy Grzeszczak i kabaret z Mariolką. Takie są widoczne aspekty zmian dla przeciętnego radzyminiaka. Czyli zmiany są znikome. Klepanie ciągle tej samej formuły z początku lat 90tych, a Osów poszedł inną drogą i będzie realizował marzenia Radzymina.

  Odpowiedz
 5. SredniePokolenie

  Zmiany są głębsze. Poczytajcie o zasługach radzymińskiego samorządu:
  http://radzymin24.info/2017/06/prof-zaryn-wladze-miasta-nic-nie-zrobily-aby-walczyc-o-muzeum/

  Odpowiedz
 6. outlook

  A tak między nami to był jakiś “Cud nad Wisłą” , było jakieś niezrozumiałe dla nikogo zrządzenie losu ? Zwyciężyła armia polska dzięki inteligencji i wiedzy szefa Sztabu Generalnego, kryptologowi porucznikowi Janowi Kowalewskiemu i bohaterskiej postawie żołnierzy i oficerów.

  Odpowiedz

Odpowiedz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

(c) INFOMEDIA24 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zawartości serwisu lub jej części bez pisemnej zgody właścicieli serwisu jest zabronione.